Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ilk ortaya çıktığı Çin’de ikinci dalga endişesi sürüyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 7 yeni koronavirüs vakası tespit edildiği bildirildi.

İHA’nın aktardığına göre, yeni vakaların 2’sinin Jilin eyaletinden, 1 vakanın Shanghai eyaletinden kayda geçtiği belirtildi. Vakaların 4’ünün ise yurt dışı kaynaklı olduğu ifade edildi.

Yeni vakalarla birlikte ülke genelinde toplam vaka sayısının 82 bin 954’e yükseldiği ifade edildi.

Komisyon, 11 kişinin virüsü yenerek tedavi gördüğü sağlık kurumlarından taburcu olduğunu aktardı. Böylelikle Çin’de toplam taburcu olanların sayısı 78 bin 238’e ulaştı. Son 24 saatte yeni ölüm vakası bildirilmezken salgının başlamasında bu yana toplam ölü sayısı 4 bin 634 olarak açıklandı.

VUHAN’DA İKİNCİ DALGA İHTİMALİNE KARŞI 11 MİLYON KİŞİYE TEST YAPTIRMA KARARINDAN VAZGEÇİLMİŞTİ

Hayatın normalleşmeye başladığı Vuhan kentinde 5 yeni vakanın ortaya çıkması sonucunda ise yetkililer, ikinci bir koronavirüs dalgasından endişe etmeye başlamıştı.

Sağlık yetkilileri, ikinci bir dalga ihtimalini önlemek için 10 gün içinde 11 milyon kişiye koronavirüs testi yapmayı planladığı bildirilmişti ancak Vuhan’daki herkese test yaptırma kararından zor olduğu gerekçesiyle vazgeçilmişti.

Tags:

1 Comment

  1. Allah’ın izni ile bu beladanda sağsalim kurtulucağız.Normal hayata dönmüş olsak bile sosyal mesafe kuralına uyalım uymayanları uyaralım.Kamu spotu (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir